תפריט

אודות יום מעשים טובים

יום מעשים טובים הוא יום גלובאלי המאחד כ- 115 מדינות לעשייה למען הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד ואחת לעשות טוב בדרך שלו.

מה זה יום מעשים טובים?

יום מעשים טובים מטעם עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, התחיל בישראל לפני 18 שנים, וכעת הוא יום גלובלי המאחד  115 מדינות בעשייה למען הזולת והסביבה. מיליוני אנשים ואלפי ארגונים ברחבי העולם מעורבים ביום הזה ויוצרים שינוי חיובי בסביבתם. יום מעשים טובים – יום שיא לעשיית טוב כל השנה, הוא יוזמה של שרי אריסון. זהו יום המציין פעילות מתמשכת של עשיית טוב, המתקיימת לאורך כל השנה ומקדמת את הקשר הקהילתי, מגדילה ערבות הדדית ומרחיבה מעגלי התנדבות.

המסר העיקרי ביום זה הוא שמעשה טוב יכול להיות כל דבר- החל מחיוך לאדם ברחוב, הזמנה של קרוב משפחה לארוחת צהרים או ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה כגון שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, ניקיון חופים, מפגשים בין דוריים, ימי כיף לאוכלוסיות נזקקות, הקמת גינות קהילתיות ועוד.

ביום מעשים טובים כולם שותפים: נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, ילדים, בני נוער, חיילים, סטודנטים, רוב הרשויות המקומיות בישראל, מאות חברות עסקיות, מאמיני כל הדתות- כולם מתלכדים כגוף אחד, למטרה המשותפת של עשיית טוב למען האחר והסביבה. המיזם חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו ובשל היכולת של כל אחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה.

יום מעשים טובים הינו פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה" אשר פועלת כל השנה לחיבור בין אנשים המעוניינים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים.

 

החזון שלנו

הרעיון המרכזי: יום מעשים טובים הוא לא רק יום בודד – הוא דוגמא לאיך העולם שלנו יכול להיראות כל יום. אנשים שמצטרפים ליום מעשים טובים – ממשיכים להתנדב ולעשות טוב כל השנה.

יוזמת יום מעשים טובים נולדה כרעיון של אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון ומאז הפכה ליום שיא משמעותי בעשיית טוב. היוזמה התפשטה בשנים האחרונות, תוך כדי הרחבת מעגלי הטוב בארץ ובעולם. בעוד שבתחילת הדרך, בשנת 2007, לקחו חלק ביום זה עשרות בודדות של רשויות מקומיות וכ-7,000 מתנדבים מכל הארץ, ב-2019, צוין יום מעשים טובים ב- 108 מדינות ברחבי העולם וכ- 2.4 מיליון איש לקחו בו חלק. הצמיחה המפתיעה בממדי הפרויקט, משקפת את החיבור של אנשים רבים מהארץ והעולם לרעיון עשיית הטוב. ביום מעשים טובים מוזמנות עמותות, רשויות מקומיות וארגונים לתועלת הציבור לגבש רעיונות לפעילויות התנדבות שיתאימו לצרכיהם ולהיעזר בעמותת רוח טובה כדי להוציאם לפועל.

יחידים או קבוצות המעוניינים לקחת חלק ביוזמה המרגשת, מוזמנים לבחור את העשייה החיובית העונה על העדפותיהם מתוך שלל ההצעות הקיימות באתר ואף ליהנות מאירועים אחרים בסימן עשיית טוב וערבות הדדית. בנוסף, אתם מוזמנים להתרשם ממגוון היוזמות שכבר בוצעו בשנים האחרונות ברחבי הארץ.

יום מעשים טובים 2024 יתקיים בישראל ב-19 במרץ, ובעולם ב-14 באפריל.