תפריט

1. קיר החזון- תולים פוסטר גדול או לוחות השראה עם המשפט "שתפו את החזון שלכם לעולם טוב יותר". מקבלים השראה לרעיונות טובים, מעשים טובים ומעודדים שיחות טובות מלאות השראה.

2. תלמיד פוגש תלמיד- מארגנים מפגש מרתק בין תלמידי החינוך הממלכתי לתלמידי החינוך הממלכתי-דתי, מפגש המבוסס על פעילות משותפת, מתן הרצאות משני הצדדים או שיח פתוח. ניתן לקיים מפגש בין תרבויות ועולים חדשים שיקרב אוכלוסיה חדשה לעיר ולבני גילם.

3. מבול של טוב- מתחילים את היום עם שעת המחנך בנושא עשייה למען האחר, כל כיתה בוחרת את הנושא שברצונה לקדם ואת הדרך לעשות זאת. אפשר לחלק מדבקות עם חיוכים לילדים אחרים, לאסוף תרומות לנזקקים, להעביר פעילות בנושא חשוב, שוק תן-קח, פעילות משותפת של הורים ותלמידים ועוד.

4. דבר יפה- עורכים במסגרת בית הספר או מחוצה לו, מבצע לעידוד שיח אדיב במרחב המחייה, בספרייה, במכולת, בכביש ועוד. השיח יכול לעסוק בנושאים סביבתיים, חברתיים או בכל נושא אחר, מתוך דגש על תרבות דיון מכובד והקשבה למגוון דעות. מסייע לאווירה נעימה ומכבדת בכל פינה.

5. עיר המשאלות- תלמידי בתי הספר ותנועות הנוער יוצאים לרחובות, ביום מעשים טובים, ואוספים מהתושבים משאלות לגבי המקום שהם גרים בו. לאחר שלב האיסוף יתקיים דיון קבוצתי ובו ייבחרו ההצעות הראויות ביותר, הן יועברו על ידי חברי הקבוצה לרשות המקומית. לפעמים משאלות מתגשמות…

6. חלקו דו"ח חיובי- רושמים ומחלקים לאנשים בבית הספר דו"חות חיוביים על המעשים שלהם – התנהגות חברית בבית ספר, סיוע בשיעורי בית, שמירה על ניקיון החצר, התחשבות או כל דבר! אחר להורדת הדו"ח לחצו כאן

7. תלמידים עושים טוב- מגוון רעיונות ומערכי פעילות עבור תלמידי בית ספר, להורדה לחצו כאן.