תפריט

חבקו מישהו
הוכח מדעית שחיבוקים הופכים אותנו לבריאים ושמחים יותר. חיבוקים שולחים מסרים ישירות למוח, ומייצרים תחושה של קשר- צורך מספר אחד של כל אדם שמח. מספר החיבוקים האידיאלי ליום הוא שמונה, אז כדאי שתתחילו להתחבק…
מה עושים: האדם הבא שאתם רואים (ומכירים, ואוהבים כמובן), חבקו אותם חיבוק דב בלי שום סיבה חוץ מהסיבה שזה יעשה לשניכם טוב.

שתלו גינה
מה שאנו יוצרים בסביבה שלנו הוא מה שקיים בחיינו. כשאנו משקיעים זמן בלעשות משהו טוב לאמא טבע, אמא טבע מחזירה לנו טובה. אפשר לשתול גינת תבלינים ובדרך טרייה וקיימותית להוסיף תבלינים למזון שלכם. אפשר גם לשתול פרחים צבעוניים ולשמח את השכונה.
מה עושים: חשבו לרגע באילו צמחים יהיה לכם שימוש. הצעות מאיתנו: מנטה, בזיליקום ולוונדר. בפעם הבאה שאתם עוברים ליד משתלה, אתם יכולים לרכוש כמה שתילים וליצור את הגן הקסום שלכם.

כתבו מכתב תודה
יש סיבה טובה לכך שצמד המילים "הכרת תודה" הפך למונח שגור. הוכח מדעית שכשאנחנו מרגישים אסירי תודה על מה שיש לנו, אנחנו יכולים לאמן את המוח שלנו לחשוב בצורה חיובית יותר, בריאה יותר ולהאריך חיים. כתבו למישהו שתמיד היה שם בשבילכם, או כתבו פתק לבריסטה שתמיד מכין לכם קפה בבוקר. המעשה הקטן הזה יאיר להם את היום, וגם לכם!
מה עושים: חשבו על משהו שהשגתם ושאתם גאים בו. מי האדם שעזר לכם להגשים את המטרה הזו? חשבו על שתי דרכים בהן הוא עזר לכם לצלוח את המשימה. כתבו לו על כרטיס ברכה, או שלחו הודעה, מייל או אפילו מכתב בדואר כמו פעם, זה יכול להיות מפתיע ומרגש עוד יותר!

תרמו בגדים
כמה זמן עבר מאז שלבשתם את הג'קט הזה בפעם האחרונה? מעל שנה? הגיע הזמן לנקות את הארון. בכך שאתם משחררים פריטים שאולי מעמיסים על חייכם, אתם מרגישים תחושת חופש רחבה יותר, יצירתיים ומלאי השראה. עשיית סדר פיזי מאוד עוזרת לסדר נפשי.
מה עושים: קחו 10 דקות ובצעו סריקה מהירה על ארון הבגדים שלכם. הכינו שתי ערימות של לתרומה ואולי. חפשו בגוגל מקומות שזקוקים לבגדים, או מצאו את נקודת איסוף התרומות הקרובה אליכם והעבירו את החבילה שלכם לאנשים שישמחו לקבל אותה.

חייכו
חיוך טוב לבריאות אין פה בכלל שאלה. מחקר מראה שעל ידי החזקת עיפרון בין השפתיים, עשרות הורמונים שמשפיעים על מצב הרוח מופרשים למוח. האקט הפשוט בתנועת הפנים שולח את האותות הנכונים למוח ובסופו של דבר עושה משהו טוב ובריא לגוף. לחייך זה כל כך חשוב לבריאות- זה אפילו מאריך את החיים!
מה עושים: חייכו במשך 17 שניות. אתם יכולים לזייף את זה, זה עובד בכל אופן. כדי להגדיל את האפקט, חייכו למישהו, הוא יחזיר לכם חיוך וככה אתם עוזרים גם לבריאות שלו.

שמרו על סביבה נקייה
כשאנו מתחייבים לשמור על הסביבה והנקיון שלה, אנו עוזרים לטבע, ומשמשים דוגמא לאחרים שרואים אותנו מנקים. כדי לשמור על בית נקי ושכונה נקייה, עלינו לשמור על כך שלא נשאיר עקבות.
מה עושים: בפעם הבאה שאתם יוצאים, חפשו הזדמנות לנקות או להרים לכלוך מהרצפה. אי אפשר לדעת על מי אנחנו משפיעים שימשיך את השרשרת.

קחו הפסקה כדי לנשום
בעולם שלנו מופעלים כל הזמן גירויים על החושים שלנו, ולכן זה כל כך חיוני לבריאות שלנו לזכור לנשום ולהיות בהווה. כשאתם מוצאים את עצמכם ברצף אינסופי של מטלות וטרדות, אתם לפעמים נאנחים בקול וזה סימן לכך שאתם צריכים לנשום לעיתים קרובות יותר. אתם יכולים לעשות מדיטציה קלילה ולספור את הנשימות שלכם או לבהות מהחלון ולנקות את המחשבות.
מה עושים: קחו הפסקה והוציאו נשיפה עמוקה. המשיכו אותה בשאיפה חלקה ורק עקבו אחרי הנשימה והתבוננו בה ללא שיפוטיות.

לעוד רעיונות לאיך לעשות טוב לחצו כאן.

לבלוג המקורי באתר Good Deeds Day.